Zarobki producenta

Zarobki producenta

Postprzez Gość » 08 Maj 2010, 12:02

Czy ktoś orientuje się ile zarabiają obecni producenci muzyki Trance? Jest to dośc ciekawe, ale nie ma powodów do dumy, ponieważ ja słyszałem o takim zestawieniu:

Kod: Zaznacz wszystko
A track may sell 2000 copies but that's just a top track that 2.000.000 have on their ipod due to illegal downloads.

Because you can't stop piracy what artists do is produce to get recognition and attention and their cache is X000€ for a night, this traduced to the entry ticket means 30€ per ticket. So you're paying on the ticket that producing effort too.

For the Dj & Producer works but you can see that solo producers can't live with it , they need to sell 1000 tracks to earn 1500 € /month

Tak więc naprawdę aż nie chce się wierzyc. Tylko 2000 kopii za dobry track? Czy ktoś ma inne dane?
Gość

Re: Zarobki producenta

Postprzez dejoker » 10 Maj 2010, 15:32

Ile zarabia? Zalezy ile trackow sprzeda i ile z tego idzie do wytworni.
Ci bardziej znani i pewni (ze ich tracki sie sprzedaja) czesto biora jakas sume z gory, a potem dziela sie z labelem 50/50
dejoker - essence of trance
every tuesday, 19:00 - 10:00
http://www.discovertrance.com
Awatar użytkownika
dejoker

Administrator

Postprzez Gość » 10 Maj 2010, 16:21

No właśnie bo przy najnowszym tracku Andy Bluemana - Florescence - on mowił, że nie pójdzie do Blue Soho, bo nie mogą mu zaoferowac wystarczająco dużo pieniędzy. Więc taki artysta to pewnie z góry ma kasę.

DeJoker napisał(a):Zalezy ile trackow sprzeda i ile z tego idzie do wytworni.

Tak jak napisałem (czyli ok. 2000), tylko aż nie chce mi się wierzyc, że tego tak mało jest ;) Słyszałem, że dla artysty idzie jakieś 0.7 €, gdzie track kosztuje 1.5 €.
Gość

Postprzez Fledermaus » 25 Maj 2010, 17:57

2000 to jest wstęp i później tłoczy się dalej jeżeli numerek się sprzedaje. Zawsze tak jest 2000 na poczatek
Fledermaus

angel

Postprzez Gość » 25 Maj 2010, 19:24

Aha czyli ile mógł zarobic taki Arctic Moon za True Romance? Lub Andy Blueman za Neverlanda?

A jeżeli jesteśmy w tym temacie, to czy ktoś się orientuje jak to jest z remixami? Jaki podział kasy tam istnieje?
Gość

Postprzez Fledermaus » 25 Maj 2010, 23:06

Oczywiscie nie zapominajmy o sklepach internetowych z mp3 srednio okolo 40 % ceny nutki trafia do artysty
Fledermaus

angel

Wróć do Muzyka dla każdego

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość