EVENTY

Czy łatwo założyć własny sklep internetowy?

Zakładanie sklepu internetowego nie jest obecnie zadaniem nadmiernie skomplikowanym. Owszem ? wymaga spełnienia kilku istotnych wymogów, jednak nie jest to zbyt trudne i można tego dokonać, korzystając z pomocy np. platform zajmujących się zakładaniem internetowego sklepu i jego zarządzaniem (np. platformy Sky?Shop.pl).

Od czego zacząć zakładanie własnego sklepu internetowego?

Pierwszą i być może najważniejszą sprawą przy zakładaniu sklepu internetowego jest posiadanie pomysłu. Należy sobie uświadomić na czym się dobrze znamy, jaka branża nas interesuje, co chcemy sprzedawać i czy na pewno nasz pomysł znajdzie zainteresowanie wśród potencjalnych nabywców. Poza pomysłem warto zbadać konkurencję w interesującej nas branży. Na tym etapie trzeba również podjąć decyzję o tym w jaki sposób będzie się przechowywało i kupowało towary ? czy np. będzie do tego potrzebny jakiś budynek magazynowy czy też kupowanie produktów będzie się odbywało na zamówienie klienta. Rzecz jasna aby prowadzić działalność w internecie konieczne jest posiadanie dobrego komputera z szybkim łączem, gdyż to stanowi o dobrym i sprawnym kontakcie z klientem. Ponadto należy wybrać nazwę dla naszego nowo powstałego sklepu, mając na uwadze to, że ma to być coś chwytliwego, zapadającego w pamięć klienta oraz by nazwa kojarzyła się z profilem naszej działalności.

Założenie własnej działalności gospodarczej

Własny sklep internetowy wymaga założenia działalności gospodarczej. Należy więc zarejestrować się w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, załatwić wpis do REGON w Urzędzie Statystycznym oraz przeprowadzić formalności w ZUS oraz Urzędzie Skarbowym. Ponadto koniecznie należy posiadać firmowe konto w banku. Przez te wszystkie formalności najlepiej przeprowadzi nas dobry księgowy którego warto znaleźć już na tym etapie prowadzenia działalności.

Kwestie techniczne przy zakładaniu sklepu internetowego

Najlepiej i najprościej zakładać własny sklep internetowy wspomagając się programem do prowadzenia sklepu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie np. platformy Sky?Shop.pl, która cechuje się wydajnym i stabilnym oprogramowaniem, a także jest zintegrowana z hurtowniami internetowymi, kurierami, systemami płatności i porównywarkami cen. Sky?Shop oferuje również rozbudowane raporty i statystyki, dzięki którym można lepiej dopasować sklep do potrzeb naszych klientów. Warto pomyśleć także o wyposażeniu naszego sklepu w odpowiednią szatę graficzną. Konieczne jest również umiejętne eksponowanie i reklamowanie swojego towaru, co nie jest możliwe bez posiadania aparatu o dobrej rozdzielczości do robienia zdjęć produktów.

Reklama

Addicted POLECA!!!

PURE FESTIVAL 2017 09.12.2017 20:00 -44 DNI Więcej Informacji

Ostatnie Artykuły

Posłuchaj RADIA ONLINE

Logowanie

REKLAMA

Świeża Muza

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości