EVENTY

Eurowizja 2017 – szybki przegląd tego, co się działo

Konkurs Piosenki Eurowizji organizowany jest już od 1956 roku. Ta europejska impreza muzyczna, w której biorą również udział przedstawiciele krajów z innych kontynentów, przez jednych jest uwielbiana, natomiast inni za nią nie przepadamy. Tak czy inaczej, jest ona jedynym tego rodzaju wydarzeniem transmitowanym w telewizji, które przyciąga przed ekran tak wielu widzów w różnych krajach.

Od początku działalności festiwalu zorganizowano już kilkadziesiąt konkursów. Wielu wygranych właśnie dzięki Eurowizji zyskało szerszą popularność, na przykład zespół ABBA, który w 1974 roku wygrał konkurs z utworem „Waterloo”. Nie każdy wie, że w 1988 roku pierwsze miejsce w konkursie zajęła Céline Dion, która reprezentowała Szwajcarię – dzięki temu rozpoczęła swoją międzynarodową karierę.

Eurowizja 2017 – zwycięzcy i przegrani

W najnowszej edycji konkursu w 2017 roku Polska reprezentowana była przez Kasię Moś. Niestety, pomimo swojego dobrego występu, nie udało jej się uzyskać wysokiej pozycji. Spadek był duży, tym bardziej, że przecież w zeszłym roku 8. pozycję zajął reprezentant Polski – Michał Szpak.

Świetnie za to poradził sobie reprezentant Portugalii, który wyśpiewał dla swojego kraju pierwsze miejsce. Salvador Sobral w piosence „Amar Pelos Dois” zachwycił publiczność zgromadzoną w sali oraz przed telewizorami. Dobrą pozycję zdobył również reprezentant Australii – Isaiah z piosenką o tytule „Don’t Come Easy”. Na uwagę zasługuje również występ Blanche z Belgii, która wykonała zachwycający utwór „City Light”.

Posłuchaj hitów z Eurowizji w radiu Tuba.fm

Jeżeli chcesz przypomnieć sobie największe hity z konkursu Eurowizja, znajdziesz je już teraz w radiu internetowym Tuba.fm, które dla fanów przygotowało dwie stacje radiowe poświęcone tej muzyce. Możesz posłuchać na nich zarówno muzyki z ostatniej edycji konkursu, jak i również starszych utworów, które również pojawił się na poprzednich Eurowizjach.

Korzystanie z serwisu Tuba.fm jest całkowicie darmowe. Muzyki możemy słuchać na swoim komputerze, smartfonie lub tablecie z dostępem do internetu.

Reklama

Addicted POLECA!!!

PURE FESTIVAL 2017 09.12.2017 20:00 -5 DNI Więcej Informacji

Ostatnie Artykuły

Posłuchaj RADIA ONLINE

Logowanie

REKLAMA

Świeża Muza

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości i 2 użytkownik