EVENTY

Nowoczesne biurowce

Współcześnie tworzonych jest coraz więcej budowli, które nie tylko mają spełniać swoje przeznaczenie, ale być na jak najwyższym standardzie. W związku z tym stworzony został podział na tzw. klasy. Istnieje klasa A, B, a nawet A- czy B-. Od czego zależy klasa biurowca?

Najwyższa jakość

Budynek, który otrzymał klasę A jest budowlą najwyższej jakości. Żeby dostać taką nazwę, musi spełnić wiele kryteriów - jak np. posiadać najlepszą lokalizację w mieście i najlepsze możliwości transportu, posiadać klimatyzację czy być nienagannie wykonanym i wykończonym. Współcześnie coraz więcej tego typu budowli znajduje się w miastach.

Nowoczesny biurowiec klasy A (Warszawa)

W Polsce najczęściej takie biurowce spotykane są w Warszawie. Nie jest to nic dziwnego. Zazwyczaj większość przedsiębiorców lokuje swoje firmy właśnie w stolicy państwa, a to wpływa na potrzebę tworzenia coraz to nowszych biurowców na coraz to wyższych standardach. Również ilość mieszkańców miasta oraz ich dochody  decydują o tworzeniu tego rodzaju zabudowy. Każde państwo pragnie pokazać swoje możliwości i zasoby właśnie poprzez budowę i unowocześnianie najważniejszego miasta w tym właśnie kraju. Ważnym aspektem, który warunkuje powstawanie nowoczesnych biurowców klasy A w Warszawie jest fakt przymusu całkowitej odbudowy miasta po zakończonych działaniach wojennych. W trakcie drugiej wojny światowej to właśnie Warszawa ucierpiała najbardziej i wymagała ponownej budowy. W wyniku tego powstało miasto o dosyć nowoczesnej zabudowie, jak na tamte czasy, w odróżnieniu od miast złożonych z kilkusetletnich budowli - jak np. Kraków. Odbudowa przyniosła nowe rozwiązania takie, jak większa ilość miejsca, która współcześnie jest znacznie wykorzystywana przez przedsiębiorców budujących nowoczesne biurowce klasy A. Warszawa słynie już z takich budowli, czym szczególnie odróżnia się od innych polskich miast, w których co prawda znaleźć można nowoczesne budynki, jednak jest ich znacznie mniej w porównaniu do zabudowy tradycyjnej.

Reklama

Addicted POLECA!!!

PURE FESTIVAL 2017 09.12.2017 20:00 -5 DNI Więcej Informacji

Ostatnie Artykuły

Posłuchaj RADIA ONLINE

Logowanie

REKLAMA

Świeża Muza

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości