EVENTY

Dla kogo przeznaczona jest obsługa kadrowo płacowa?

Obsługa kadrowo płacowa, przeznaczona jest dla małych oraz średnich firm, takich, których ilość pracowników nie przekracza 250 pracowników. W takich firmach często sami przedsiębiorcy, próbują na własną rękę zająć się księgowością w własnej firmie, zamiast stworzyć dział obsługi kadrowo-płacowej.

Warto jednak zadać sobie pytanie, czy jedna osoba, w tym przypadku właściciel firmy, bądź też jedna księgowa, mogą poradzić sobie z obsługą wynagrodzeń nawet kilkuset pracowników? Poprzez zmiany w przepisach, takie usługi wymagają ciągłego poszerzania wiedzy, dlatego w firmach czasem lepszym rozwiązaniem jest outsourcing. Jest to rozwiązanie przede wszystkim tańsze, niż tworzenie w firmie działu obsługi kadrowo-płacowej, a jednocześnie znacznie bardziej efektywne niż prowadzenie księgowości w danej firmie, przez jedną osobę.

Obsługa kadrowo płacowa, wykonywana przez zewnętrzną firmę ma sporo zalet, dlatego też najnowsze raporty prowadzone w Polsce, podają, że ponad połowa firm małych oraz średnich, korzysta właśnie z outsourcingu kadrowo-płacowego. Przede wszystkim, firmy zajmujące się obsługą kadrowo-płacową na bieżąco podnoszą swoje kwalifikacje w danej dziedzinie, co w odniesieniu do prowadzenia księgowości samodzielnie, jest świetną alternatywą. Taki specjalista zadba o profesjonalną administrację pracowników, naliczając wynagrodzenia oraz zasiłki, a także sporządzając wszelką, niezbędną dokumentację do ZUS, US, GUS i PFRON. Poprzez bogatą i aktualną wiedzę, właściciel firmy może liczyć również na profesjonalne doradztwo w zakresie księgowości, a do tego szereg innych usług związaną z obsługą kadrowo płacową.

Do charakterystycznych cech outsourcingu księgowego w firmie możemy zaliczyć to, iż zewnętrzny ekspert nie prowadzi relacji na poziomie pracownik i pracodawca, wpływa to na możliwość obiektywnej oceny oraz bezstronności w prowadzonej dokumentacji. Taka osoba obsługuje często również firmy działające w różnych dziedzinach, dlatego ma spore doświadczenie i wiedzę. Usługi oferowane przez firmy outsourcingowe są również elastyczne, co pozwala osiągnąć odpowiednie korzyści dla firmy, jednocześnie redukując koszty jedynie do potrzeb zleceniodawcy.

Obsługa kadrowo płacowa wykonywana przez zewnętrzne podmioty pozwala więc na prowadzenie uporządkowanej księgowości w firmie, bez konieczności tworzenia specjalistycznych działów.

Reklama

Addicted POLECA!!!

PURE FESTIVAL 2017 09.12.2017 20:00 -72 DNI Więcej Informacji

Ostatnie Artykuły

Posłuchaj RADIA ONLINE

Logowanie

REKLAMA

Świeża Muza

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 171 gości