EVENTY

Wykorzystaj szkolenia i rozwój, aby motywować pracowników

Chcesz, aby personel był zmotywowany do nauki nowych koncepcji? Jakość i różnorodność oferowanego przez Ciebie szkolenia pracowników są tutaj kluczowe

Chcesz, aby personel był zmotywowany do nauki nowych koncepcji? Jakość i różnorodność oferowanego przez Ciebie szkolenia pracowników są tutaj kluczowe. Powodów do zaoferowania szkoleń dla pracowników jest wiele, począwszy od wstępnego szkolenia operacyjnego po wdrożenie nowej koncepcji do grupy roboczej, na przykład w celu zaimplementowania nowego systemu komputerowego. Bez względu na powód prowadzenia sesji szkoleniowej pracowników kluczowe znaczenie ma opracowanie planu treningowego w ramach kompleksowego, ciągłego i spójnego programu. Taki wysokiej jakości program szkoleń dla pracowników jest niezbędny, aby pracownicy mieli motywację do uczenia się nowych koncepcji i ostatecznie aby utrzymywać stale rosnące zyski.

 

Podstawowe elementy programów szkoleniowych dla pracowników

Kompletny program szkoleniowy obejmuje wstępny, oficjalny program szkoleniowy, zawierający przegląd potrzeb i oczekiwań związanych z rolą, niezbędnych do wykonywania zadań.  Szkolenie dla nowo przyjętych pracowników zapewnia podstawową wiedzę na temat pozycji i sposobu, w jaki rola ta mieści się w strukturze organizacyjnej. W miarę upływu czasu pracownik zdobywa coraz większą wiedzę i doświadczenie, zaczyna sprawnie współpracować z innymi działami, coraz lepiej rozumie swój wpływ na organizację jako ogół.

Kolejnym aspektem kompleksowego programu szkoleń pracowników jest kontynuacja edukacji. Najbardziej skuteczne programy szkoleniowe pracowników przypisują odpowiedzialność za kontynuowanie edukacji jednej osobie w dziale. Jest to ważna funkcja, która pozwala wszystkim członkom personelu na bieżąco śledzić zasady, procedury i technologię.

 

Ciągłe kształcenie w szkoleniu pracowników

Program regularnych szkoleń jest równie ważny, co trening nowo przyjętych pracowników. Według przeprowadzonych badań, jedynie 40% wiedzy przyswojonej podczas szkoleń wprowadzających zostaje w pamięci pracowników. Dlatego też przypominanie personelowi o różnych procedurach i koncepcjach musi być kontynuowane, zarówno przy użyciu formalnego, jak i nieformalnego podejścia.

Przed rozpoczęciem programu kształcenia ustawicznego pracowników zespół zarządzający musi podjąć decyzję o oczekiwanym wyniku. Jednym z ważnych pytań, jakie należy rozważyć jest: "Czy chcesz, aby program zwiększył umiejętności pracownika, czy chcesz pomóc pracownikowi w rozwoju osobistym??

Choć istnieje wspólna płaszczyzna pomiędzy tymi sferami, to główna różnica to okazja dla zespołu kierowniczego do kształtowania przyszłych członków kadry zarządzającej. Jeśli pożądanym rezultatem jest po prostu zwiększenie umiejętności bez osobistego rozwoju, dział będzie miał personel, który po prostu wie, jak lepiej wykonywać swoją pracę. Choć jest to pozytywny wynik, chcesz, aby Twoja firma nie osiadała na laurach i zaprojektowała program, który pozwala, a nawet zachęca do krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów.

Przede wszystkim pamiętaj, że nauka może i powinna być zabawna. Twoi pracownicy chcą chłonąć wiedzę, ale najchętniej będą się uczyć, gdy treści będą prezentowane w sposób świeży, żywy i ekscytujący. Jeśli potrzebujesz pomocy w tej materii ? poproś o pomoc profesjonalistów, którzy na co dzień organizują szkolenia dla firm. Poznańska firma AMBiznes od wielu lat specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń oraz pozyskiwaniu dotacji potrzebnych do ich zorganizowania. Wejdź na stronę internetową www.ambiznes.pl i zapoznaj się ze szczegółami oferty.

Reklama

Addicted POLECA!!!

PURE FESTIVAL 2017 09.12.2017 20:00 -72 DNI Więcej Informacji

Ostatnie Artykuły

Posłuchaj RADIA ONLINE

Logowanie

REKLAMA

Świeża Muza

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 200 gości i 2 uĹźytkownik